Statutární město Olomouc
Olomoucký kraj Akce se koná za finanční podpory Olomouckého kraje

Čtyřiadvacetihodinové čtení z Bible navštívilo 400 lidí

OLOMOUC – V pondělí 10. dubna se na radnici uskutečnilo unikátní čtení z Bible po dobu 24 hodin. Symbolicky tak zahájilo pátý ročník projektu Paschalia Olomucensia, který zkvalitňuje kulturní život v Olomouci.

Lidé přišli nejen číst, ale i poslouchat

„O čtyřiadvacetihodinové čtení z Bible je každý rok větší a větší zájem. Letošní ročník byl zatím nejúspěšnější. Online rezervace byly zaplněné včetně nočních a časně ranních hodin. Kapli zaplnili nejen čtenáři, ale i posluchači, což dodávalo velmi příjemnou atmosféru. Skončili jsme na čísle 400! Je vidět, že se z akce stává tradice. Je to skvělá motivace pro přípravu dalšího ročníku,“ uvedl za pořadatele Josef Kořenek.

Každoročně se čtení účastní i známé osobnosti. Letos to byl herec Martin Dejdar. Číst přišly i známé tváře města Olomouce, jako je olomoucký arcibiskup Jan Graubner, primátor Antonín Staněk, spisovatel Pavel Kohout a další.

V noci na radnici?

Čtení Bible se koná ve spolupráci s Českým katolickým biblickým dílem, Římskokatolickou farností sv. Mořice a sestrami Paulínkami. Jedná se o výjimečný projekt, který má svůj počátek v Římě a v České republice nemá obdoby. Prostory kaple sv. Jeronýma, umístěné uvnitř olomoucké radnice, dodávají čtení zvlášť v nočních hodinách neopakovatelnou atmosféru.