Statutární město Olomouc
Olomoucký kraj Akce se koná za finanční podpory Olomouckého kraje

2018: 6. ročník uměleckých performancí souvisejících s paschálním cyklem

Hana Maciuchová v Olomouci připomněla dramatický příběh J. K. Matochy

V Olomouci četli z Bible ve světových jazycích. Zapojili se i vězni

Koncert Yasmin Levy zakončil potlesk ve stoje

Ve dnech 19. března až 18. dubna 2018 proběhl v Olomouci již šestý ročník uměleckých performancí souvisejících s paschálním cyklem Paschalia Olomucensia, který přibližuje duchovní a kulturní hodnoty Evropy a současně připomene nový státní svátek České republiky, jímž je Velký pátek. Projekt, který zaštítil olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner a primátor statutárního města Olomouce doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D., nabídl nejen unikátní čtyřiadvacetihodinové Čtení Bible, ale - kromě jiných akcí - také literární večer s Hanou Maciuchovou nebo koncert izraelské zpěvačky Yasmin Levy.

2017: 5. ročník uměleckých performancí souvisejících s paschálním cyklem

Čtyřiadvacetihodinové čtení z Bible navštívilo 400 lidí

V Olomouci byla k vidění výstava zasvěcená čechoamerickému hrdinovi

Ve dnech 10. dubna až 30. dubna 2017 proběhl v Olomouci již pátý ročník uměleckých performancí souvisejících s paschálním cyklem Paschalia Olomucensia, který přibližuje duchovní a kulturní hodnoty Evropy a současně připomene nový státní svátek České republiky, jímž je Velký pátek. Projekt, který zaštítil olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner a primátor statutárního města Olomouce doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D., nabídl nejen unikátní čtyřiadvacetihodinové Čtení Bible, které se v Olomouci stává tradicí...

2016: 4. ročník uměleckých performancí souvisejících s paschálním cyklem

Olomoucký unikát - Čtyřiadvacetihodinové čtení Bible

Kam o velikonočních svátcích?

Fotogalerie: Evangelium podle houslí

Od 21. března do 11. dubna 2016 se v Olomouci uskutečnil čtvrtý ročník uměleckých performancí souvisejících s paschálním cyklem. Projekt zaštítili olomoucký primátor doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D., a olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner.

2015: 3. ročník uměleckých performancí Paschalia olomucensia se uskutečnil v rámci výročí 1200 let od narození svatého Metoděje

V Olomouci zahráli legendární Spirituál kvintet

Olomoucký unikát - Čtyřiadvacetihodinové čtení Bible

Výstava velkoformátových fotografií Člověk a víra byla zahájena

Divadelní představení Moravské pašije oživilo velikonoční tradice v Olomouci

Od 16. března do 26. dubna 2015 se v Olomouci uskutečnil třetí ročník uměleckých performancí souvisejících s paschálním cyklem. Projekt zaštítili olomoucký primátor doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D., a olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner.

2014: 2. ročník uměleckých performancí Paschalia olomucensia

Apoštolové Slovanů či Evangelium podle Matouše v kině Metropol

Představení Rapsodického divadla - Démant a slza

Sedm slov Vykupitelových na kříži znělo kostelem sv. Michala v Olomouci

V Olomouci zněly úryvky z Bible nepřetržitě 24 hodin

Vernisáž O NEMOCI MOTÝLÍCH KŘÍDEL s Jitkou Čvančarovou zahájila druhý ročník PASCHALIA OLOMUCENSIA

Od 4. do 30. dubna 2014 se v Olomouci uskutečnil druhý ročník uměleckých performancí souvisejících s paschálním cyklem. Projekt zaštiťovali olomoucký primátor JUDr. Martin Major, MBA, a olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner.

2013: Premiéra uměleckých představení Paschalia olomucensia

Od 18. března do 29. dubna 2013 se v Olomouci uskutečnil u příležitosti cyrilometodějského jubilea první ročník uměleckých performancí souvisejících s paschálním cyklem. Projekt zaštíťil olomoucký primátor Martin Novotný a olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner.

Organizátoři připravili v prostorách olomouckých kostelů řadu koncertů a jedinečné čtyřiadvacetihodinové čtení Bible, které má své počátky v Římě. Zajímavá výstava Jedno světlo pod patronací Jana Budaře nabídla velkoformátové fotografie Jindřicha Štreita s tematikou mentálně postižených osob a keramické kachle vytvořené lidmi s handicapem. Na programu bylo také vystoupení Rapsodického divadla, které se zhostilo legendy El Cristo de la Luz od Julia Zeyera z trilogie Tři legendy o krucifixu. Účinkovali budou herci Martina Pavlíková a Igor Dostálek.

PASCHALIA OLOMUCENSIA oživuje kulturu v Olomouci

Olomouc zažila unikátní čtyřiadvacetihodinové čtení Bible

Jindřich Štreit v Olomouci zahájil výstavu Jedno světlo

Janáčkovo kvarteto a Alfréd Strejček: Sedm slov Vykupitelových na kříži (Joseph Haydn)

Rapsodické divadlo připravilo Olomoučanům kulturní zážitek